Wizyty kontrolne

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u kardiologa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach choroby sercowo-naczyniowe stanowią jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Chociaż wiele osób może myśleć, że kardiolog to specjalista, do którego należy się udać tylko w przypadku poważnych problemów z sercem, w rzeczywistości każdy powinien pomyśleć o wizycie u kardiologa, jeśli zauważy jakiekolwiek objawy, które mogą wskazywać na choroby sercowo-naczyniowe.

Objawy, które powinny skłonić do wizyty u kardiologa

Wiele chorób sercowo-naczyniowych nie daje żadnych objawów na początkowych etapach. Jednakże, gdy choroba postępuje, mogą pojawić się pewne sygnały ostrzegawcze, które powinny skłonić do wizyty u kardiologa. Na co zwrócić uwagę?

  • Ból w klatce piersiowej

Jest to najczęstszy objaw chorób sercowo-naczyniowych. Ból w klatce piersiowej może mieć charakter duszący, uciskający lub piekący. Może pojawiać się podczas wysiłku fizycznego, ale także w czasie spoczynku. W przypadku wystąpienia bólu w klatce piersiowej należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

  • Zasłabnięcia

Nagłe zasłabnięcia, zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego, mogą wskazywać na problemy z sercem i wymagają natychmiastowej konsultacji z kardiologiem.

  • Trudności w oddychaniu

Problemy z oddychaniem mogą być spowodowane różnymi przyczynami, ale w przypadku chorób sercowo-naczyniowych trudności w oddychaniu często występują podczas wysiłku fizycznego i związane są z niewydolnością serca.

  • Obrzęki

Obrzęki nóg, stóp i kostek mogą być objawem niewydolności serca.

  • Słabość i zmęczenie

Zmęczenie i słabość mogą występować w przypadku wielu chorób, ale w przypadku chorób sercowo-naczyniowych mogą być one spowodowane niewydolnością serca.

  • Zwiększone tętno

Zwiększone tętno może być spowodowane różnymi czynnikami, ale jeśli jest ono regularne, nie wolno tego bagatelizować.

Gdzie do kardiologa w Warszawie Ursus?

Ursus to jedna z dzielnic Warszawy, która oferuje mieszkańcom wiele udogodnień. Jednym z ważnych aspektów zdrowia jest opieka kardiologiczna, która jest szczególnie ważna dla osób starszych i dla tych, którzy mają problemy z sercem lub układem krążenia. Gdzie więc można znaleźć dobrego kardiologa w Ursusie?
Na początek warto zaznaczyć, że w Ursusie działa wiele przychodni oraz placówek medycznych, które oferują usługi kardiologiczne. Warto zatem zacząć od wyszukania ich w Internecie. Można zajrzeć m.in. na tę stronę internetową: https://familymedica.waw.pl/oferta/kardiolog-warszawa-ursus/. Poleca się też skorzystanie z rekomendacji znajomych, którzy korzystali z usług kardiologicznych na tej warszawskiej dzielnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *